Průmyslové Wi-Fi moduly

Tomorrow systems nabízí dlouhodobě osvědčenou řadu Wi-Fi modulů pro průmyslové aplikace s velkým teplotním rozsahem (-40°C až + 85°C). Jeden z největších výrobců Wi-Fi modulů výrazně rozšiřuje produktové portfolio produktů v širokopásmovém standardu Wi-Fi 802.11ac. Ten totiž v poslední době volí čím dál víc výrobců průmyslových AP, směrovačů a rozbočovačů. Všechny nové 11ac miniPCIe moduly Tomorrow systems jsou nyní k dispozici ve standardní velikosti full-size standard 50,95 × 30 mm, a to i v případě řešení s MU-MIM 4×4.

Sází na kvalitu

Společnost založená v roce 2002, se může po 18-leté spolupráci s firmou Qualcomm úspěšně ohlédnout zpět. Některé předchozí miniPCI Wi-Fi moduly se staly opravdovými legendami. Nově může exkluzivně použít nejnovější Wi-Fi technologie vyvinuté tímto celosvětovým leaderem v bezdrátové komunikaci ve všech svých miniPCIe Wi-Fi modulech. Navíc spolupracujeme s oficiálním ADC partnerem (Authorized Design Center) společnosti Qualcomm a kromě referenčních návrhů nabízíme svým zákazníkům i podporu v přizpůsobení návrhů hardwaru a softwaru.

Zvládne vyšší teploty

524wifi má dlouhodobě dobrou pověst v oboru coby specialista na WiFi moduly pro náročné teplené podmínky s rozšířeným (-20°C až +70°C) a průmyslovým (-40°C až +80°C) rozsahem teplot. Nově však 524wifi nabízí své Wi-Fi moduly s rozšířeným průmyslovým rozsahem teplot (-40° C až + 85°C), které označuje písmenem „I“ znamenající Industrial. Obvykle je horní mez provozní teploty +70°C určena ve vztahu k okolní oblasti, tj. vně stínění Wi-Fi modulu. Jelikož teplota uvnitř stínění je obvykle ještě vyšší než vnější, doporučujeme proto  používat pro vysokorychlostní datové přenosy Wi-Fi moduly s dostatečnou bezpečnou rezervou provozních teplot. Docílíte tak dlouhodobou spolehlivost při trvalém provozu.

ŠIROKÁ NABÍDKA

Většina 11ac modulů je k dispozici v obou teplotních rozsazích, tj. ve verzích s a bez označení „I“. Přiložené tabulky poskytují obecný přehled všech dostupných modulů 11ac, rozděleny jsou na jedno- a dvoupásmové typy. Dvoupásmové moduly (pracují ve frekvenčním pásmu 2,4 i 5GHz) zahrnují 4 osvědčené 2×2 a 3×3 MIMO moduly: WLE600VX-I, WLE 900VX-I, WLE900VX-7A a WLE600-7A. První dva moduly představují průmyslové verze dlouhodobě nejprodávanějšího modulu založeném na čipsetu QCA 9890. Verze -7A je standardní komerčí verze nyní s vylepšenými parametry. Již také nabízíme jednopásmové Wi-Fi 6 (802.11ax) a MU-MIMO 4×4 Wi-Fi 5 moduly

VYSOKÝ VÝKON

Obvykle se tyto jednopásmové moduly odlišují použitou konfigurací antény, a tím i výslednou datovou rychlostí 867Mbps @ MU MIMO 2×2, 1.3Gbps@MU MIMO 3 × 3 a 1.7Gbps@MU MIMO 4×4. Další charakteristickým rysem je jejich výstupní výkon. Rodina produktů WLE650V5-18A podporuje maximální výstupní výkon 18dBm @ 5Ghz, řada vysoce výkonných modulů WLE650V5-25A nabízí výstupní výkon 25 dBm @ 5 GHz. Řady WLE1216V5-20 a WLE11216V2-20 poskytují výkon 20dBm @ 5Ghz na jeden kanál. Všechny 5GHz jednopásmové moduly mají společné to, že podporují multi-user (MU-MIMO) a také 80 MHz + 80 MHz sdružování kanálů pro 1SS nebo 2SS (SS = Spatial Stream).

STANDARDNĚ S CHLADIČEM

Vzhledem k velké propustnosti a výslednému zahřívání jsou všechny jednopásmové moduly standardně vybaveny chladičem. Tomorrow systems je však připravený vyjít vstříc případným požadavkům zákazníků a podle jejich přání je osadit chladiči podle přání, případně je z důvodu nedostatku místa pro instalaci dodat i bez nich.

PŘÍPRAVA NA IOT

Zatímco jednopásmové moduly se specializují na standardy 802.11ac a 802.11an @ 5GHz,dvojpásmové navíc také nabízí standardy 802.11b/g/n @ 2.4 GHz. V budoucnu bude ještě více důležité aby Wi-Fi modul zvládnul velké množství současně připojených klientů. Tak jako třeba ve vlaku je k jednomu Wi-Fi modulu připojeno až 50cestujících, v budoucnu nebude výjimkou, že vaší domácnosti bude 50 klientských zařízení komunikovat s vaším Wi-Fi routerem a musíte proto věnovat velkou pozornost výběru vhodného Wi-Fi modulu! 524wifi moduly budou připraveny.

OBLÍBENÁ VOLBA DOPRAVCŮ

Je to další oblast, kde se moduly 524wifi prosazují. Pro svou spolehlivost, stabilitu, výkon a velký počet připojitelných klientů se naše oblíbené 524wifi 600vx a 900vx moduly ve velkém rozšířily v autobusech, ve vlacích, na letištních i vlakových terminálech po celé Evropě, a to nejen v rámci aplikace „Wi-Fi pro cestující“. Velkou oblibu si získaly i v České republice, kde je najdete ve vlacích na českých dráhách i v autobusech. Rozhodly se pro ně například MHD v Brně a Ostravě, ve svých autobusech je např. používá i mezinárodní dopravce FlixBus.

PŘIPRAVENÝ NA LTE 5G

V současné době se pro „Wi-Fi pro cestující“ používají nejvíce moduly 524WiFi 600VXi a 900VX, které jsou osazeny ve speciálních Embedded routerech se systémem Linux a díky dnes asi nejlepšímu Wi-Fi čipu od Qualcommu – QCA9880 – zajištují stabilní a rychlé připojení pro 50 a více cestujících v autobuse či vlaku (jeden vagon). Velkou výhodou tohoto čipu je, že je dvoupásmový a zvládne velké množství připojených uživatelů, čímž ušetří nároky na další HW (sníží počet potřebných routerů). Dále se také starají o komunikaci vozidla s depem a předávají informace získané na trase z řídícího počítače ve voze. Přívod internetu do vozu je řešen LTE moduly – tedy od mobilních operátorů. Systém je již ale připraven na LTE 5G a dopravci již mají otestováno, že poté budou moci všichni cestující v autobuse streamovat HD video.

ČEŠI PRO CELOU EVROPU

Distribuci Wi-Fi modulů 524wifi pro Evropu zajištuje firma Tomorrow systems s.r.o. se sídlem v Praze. Podrobné informace o všech Wi-Fi produktech naleznete na www.524wifi.eu, případně na 524wifi.com Kontakt pro distributory či případné dotazy a požadavky směřujte na ing. Pavel FRIC, Pavel (at) 524wifi.com, tel +420 775 262 900.

cs_CZCzech