Průběh záchrany dat


1. DIAGNOSTIKA

Diagnostika vadného média určí závadu, časovou náročnost a cenu za obnovu požadovaných dat. O výsledku diagnostiky jste informováni telefonicky na Vámi zvolené telefonní číslo do dvou hodin od odevzdání média k diagnostice. (diagnostika do 2 hodin pouze při předání na centrále)

2. ZÁCHRANA DAT

K záchraně Vašich dat přistoupíme okamžitě po odsouhlasení ceny a doby potřebné k jejich záchraně. V případě, že je stanovená doba pro Vás příliš dlouhá, máte možnost zvolit si jednu z našich expresních-rychlých realizací. Jestliže pro Vás čas nehraje roli a jedná se Vám spíše o cenu, máme pro Vás připraven režim EcoHelp. Pokud nezvolíte režim realizace, zakázka je realizována v standardně v režimu DATAHELP.

3. KONTROLA ZACHRÁNĚNÝCH DAT

Po úspěšné záchraně dat máte možnost data před samotným kopírováním na nové médium zkontrolovat. Zašleme Vám File list na Vámi zvolenou e-mailovou adresu, kde si můžete zkontrolovat, jestli námi zachráněná data jsou ta, která chcete.

4. KOPÍROVÁNÍ

Po kontrole a případné selekci dat dojde ke kopírování na Vámi zvolené datové médium. CD a DVD jsou po dvou kusech poskytnuty zdarma. Je možné Vám také zapůjčit médium (za finanční zálohu) nebo si data stáhnout z našeho FTP serveru.

5. PŘEDÁNÍ DAT

O ukončení záchrany dat Vás budeme informovat telefonicky nebo e-mailem. Dle výběru si budete moci obnovená data vyzvednout osobně, nebo Vám budou zaslána na uvedenou zasílací adresu.

6. PLATBA JEN V PŘÍPADĚ ÚSPĚŠNÉ OBNOVY DAT.

PROČ DATAHELP?

Svoz a diagnostika zdarma

Platíte jen za úspěšnou záchranu dat

Vysoká úspěšnost

Zkušenosti od roku 2002

Umíme i Apple (iPhone, iPad, iMac, Macbook)

Jsme nezávislí na platformě: Android, Win, Linux, Novell, Mac OS

ZÁCHRANA DAT ZE VŠECH TYPŮ DATOVÝCH MÉDIÍ

  • harddisk, externí disk
  • paměťová SD karta, flash disk (USB)
  • interní paměť telefonu, tabletu (Android, iOS)
  • iPhone, iPad, MacBook, iMac (Apple)
  • RAID pole
  • NAS úložiště

ZÁCHRANA DAT – ÚSPĚŠNOST V ZÁVISLOSTI NA PŘÍČINĚ ZTRÁTY DAT

Ztráta dat z poškozeného média ale nemusí být definitivní, dobře provedená záchrana se v případě včasného zásahu s velkou pravděpodobností podaří. Příčin selhání může být několik:

  • může jít o fyzické poškození (vadné sektory na disku, zadřená ložiska, poškození ploten disku, poškození elektrickým proudem,
  • nebo jde o příčiny softwarové, které se často týkají poškození souborového systému, pádu operačního systému nebo nákazy virem.

Příčin existuje ale mnohem víc, každé selhání je svým způsobem unikátní a předchází mu rozličné poškození. Včasným rozpoznáním selhání média a volbou správného postupu se šance na úspěch významně zvětší.

Médium úspěšnost záchrany více o úspěšnosti
Harddisk a externí harddisk 95 – 100 % více
Flash disk 98 – 100 % více
SD karta 98 – 100 % více
Raid pole 95 – 100 % více
SSD disk 98 % více
cs_CZCzech